Retinar PTR-X radarı Best Grup’un yeni İKA’sında sergilendi

3. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS)’nde Meteksan Savunma Retinar PTR-X radarı Best Grup tarafından geliştirilen yeni İKA platformu ile sergilendi.

Ülkemizin önemli savunma sanayii kuruluşlarından biri olan Meteksan’ın milli imkanlar ile geliştirmiş olduğu etinar Çevre Gözetleme Radarları ailesinin, özellikle kritik tesislerin güvenliği için kullanılan modeli Retinar PTR-X, İnsansız Kara Aracına entegre edildi.

Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 3. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS)’nde Meteksan Savunma Retinar PTR-X radarı Best Grup tarafından geliştirilen yeni İKA platformu ile sergilendi. Best Grup tarafından geliştirme faaliyetleri devam eden yeni İnsansız Silahlı Robot 1200 kg ağırlığa sahip. Yeni İKA platformunun 1000 kg çekme kapasitesi mevcut iken 1 km kadar haberleşme imkanı sunuyor. Sergilenen İKA platformu üzerinde silah kulesi olarak Best Grup tarafından geliştirilen 12.7 mm KORALP UKSS yer alıyordu. Silah kulesi 12.7 ve 7.62 mm makineli tüfek bir arada Dual versiyonu ile İKA’ya entegre edildi.

Haberin devamı için tıklayın.